2018-11-19     Elżbiety, Faustyny, Pawła     "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który pragnie sie czegoś nauczyć." /Jan Paweł II/

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w odnowionej szkole


 

     W poniedziałek 4.09.2017 r. miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej naszej szkoły. Społeczności szkolnej podczas rozpoczęcia roku towarzyszyli: gość specjalny – reprezentant Urzędu Marszałkowskiego, p. Witold Latusek, p. Małgorzata Gromala – wójt Gminy Podegrodzie, radny – p. Jan Kożuch, sołtys wsi Brzezna - p. Jerzy Jasiński oraz Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej im Ojca Św. Jana Pawła II w Brzeznej - Litaczu.

     Fakt, że obecny rok będzie wyjątkowy, a wszystkich czeka sporo zmian potwierdzili szanowni goście. Dyrektor szkoły, Magdalena Górczyk, powitała zebranych, podziękowała za poczynione w bieżącym roku inwestycje, które w ogromnym stopniu wpłyną na poprawę warunków pracy i nauki, a także zmianę wizerunku szkoły; dokonała uroczystego otwarcia roku szkolnego 2017/2018.

     Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego został zaprezentowany program artystyczny, w którym uczniowie przypomnieli o 78.rocznicy wybuchu II wojny światowej, symbolicznie pożegnali lato, przywitali pierwszoklasistów i złożyli życzenia pozostałym uczniom.

     Następnie do życzeń dołączyła się p. Wójt, po niej głos zabrał p. Witold Latusek, który pogratulował wykorzystania środków zewnętrznych i przemyślanych inwestycji oraz przekazał list od p. marszałka. Z kolei panowie radni, dumni z wyglądu szkoły, przypomnieli dotychczasowe projekty i plany, wkład pracy poszczególnych osób, a przede wszystkim podkreślali skuteczność działań Wójta Gminy Podegrodzie.

     Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor poinformowała obecnych o zmianach kadrowych i organizacyjnych, i zaprosiła uczniów na pierwsze zajęcia z wychowawcami do odpowiednich sal.

     Po dwóch miesiącach wspaniałych, beztroskich wakacji, niełatwo będzie pożegnać plaże tonące w słońcu, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody czy wakacyjnych przyjaciół i powrócić do nowych obowiązków. Jednak w odnowionej szkole będzie to na pewno znacznie przyjemniejsze.

 

My się trudów nie lękamy,

co dzień sto zagadek mamy.

Wspólnie znajdźmy dobry pomysł, dobrą myśl.

Razem czytać, wspólnie tworzyć,

kłopot dzielić, dobro mnożyć.

Więc do szkoły razem warto dzisiaj przyjść!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziny :