2018-11-19     Elżbiety, Faustyny, Pawła     "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który pragnie sie czegoś nauczyć." /Jan Paweł II/

Dzień Edukacji Narodowej


   Mądrość, światło, nauka...

 

   13 października 2017r. społeczność szkolna uczciła pracę i zaangażowanie swoich wychowawców, emerytowanych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

  Tegoroczny program artystyczny składał się  z piosenek, wykonywanych przez uczniów kl. III, IV, V, VI i VII, przeplatanych wierszami i scenkami z życia szkolnego. W pierwszej z nich wystąpiła uczennica (Anna Zielińska), która we śnie zostaje nauczycielką biologii. Koszmar senny (Arkadiusz Ziemnik) opowiada jej o uczniach, a ci prezentują się z szeroką gamą cech, przywar i upodobań.

     Druga scenka dotyczyła wywiadu dziennikarza (Krzysztof Rembiasz) z nauczycielką naszej szkoły (Julia Lorek) na temat jakości edukacji i możliwości współczesnej młodzieży. Po wejściu z kamerą na lekcję okazało się, że piątoklasiści rzeczywiście są elokwentni, świetnie przygotowani, doskonale zorientowani w zagadnieniach, inteligentni i błyskotliwi.

     W scence trzeciej ujrzeliśmy Piotra Rembiasza w roli biblijnego Mojżesza, który odczytuje z kamiennych tablic dziesięć nowych przykazań skierowanych do nauczyciela np.: „Kochaj ucznia każdego jak siebie samego”, „Cierpliwy bądź stale, do tego dąż wytrwale”, „Dzięki wytrwałości doprowadzisz uczniów do szczęśliwości” itp.

     Na zakończenie Krzysztof Rembiasz wykonał na akordeonie piosenkę – niespodziankę i odegrał Sto lat dla wszystkich gości. Uczniowie SU wręczyli upominki z owoców, by poprzez ich symbolikę wyrazić życzenia i podziękowania. Jabłko – symbol twórczości i życiowego trudu, gruszkę – owoc troski i opiekuńczości, pomarańczę – symbol pracowitości i witalności, winogrona – owoc prawdy, mądrości i urodzaju.

     Do życzeń dołączyli się rodzice, którzy przygotowali kwiaty i poczęstunek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziny :