2018-11-19     Elżbiety, Faustyny, Pawła     "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który pragnie sie czegoś nauczyć." /Jan Paweł II/

ZABAWA ANDRZEJKOWA POD HASŁEM: „ANDRZEJKOWE ŻYCZENIA DO SPEŁNIENIA” - 22 listopada 2017 r.


          Święty Andrzej Apostoł znany jest jako brat Św. Piotra. Był uczniem Jana Chrzciciela, a także prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął 30.11.30r.

     Obecnie bawimy się w żartobliwe wróżby w okresie przedadwentowym. W tym czasie – w wielu wierzeniach ludowych – pojawiały się istoty pozaziemskie, a więc wróżby miały swą największą moc. Kolebką tych wierzeń jest starożytna Grecja. To właśnie Grecy uważali, że ludzka dusza po śmierci zyskuje dar jasnowidzenia i tą mocą wpływa na rzeczywisty świat.

     Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoje spotkanie z tradycją już w godzinach dopołudniowych - 22 listopada. Z kolei po południu za pomocą pierwszej wróżby z butów wyłonieni zostali andrzejkowi szczęśliwcy z klas 4-7 a zarazem właściciele czekoladowych słodkości. Zostali nimi 3 chłopcy i tylko 1 dziewczyna: Krystian Kubacki (kl.4), Maksymilian Wygoński (kl.5), Piotr Rembiasz (kl.6) i Łucja Soska (kl.7). Szczęście na pewno nie ominie ich w tym roku!

    Dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z balonami, wróżba z kubeczkami, wróżba – zawody ukryta w klockach Lego wymyślona przez Mariusza Kazibudzkiego z kl.6 oraz horoskopy. W tym roku także nie zabrakło dobrej zabawy i przeświadczenia, że przyszłość kryje w sobie powodzenie, a fortuna niedługo da o sobie znać.

 

W tę noc andrzejkową

magiczną i bajkową

Czy stary, czy też młody

leje wosk do wody.

Życzę Ci, by z jego cienia

spłynęły z nieba

Marzenia do spełnienia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedziny :